Engelli Öğrenciler Danışma ve Koordinasyon Birimleri Toplantısı Düzenlendi

02 Mart 2021, Salı 180

T.C. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yükseköğrenim gören özel gereksinimli öğrencilerin eğitim-öğretim süreçlerine tam ve erişilebilir katılımlarını desteklemek ve özel gereksinimli öğrencilere yönelik politika geliştirmek için yol haritası oluşturması amacıyla ''Engelli Öğrenciler Danışma ve Koordinasyon Birimleri'' toplantısı düzenlendi. Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından organize edilen toplantı çevrimiçi olarak gerçekleştirildi. Toplantıya Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Uzm. Dr. Orhan Koç, genel müdürlük temsilcileri, üniversitelerin rektör yardımcıları, dekanları ve Engelli Öğrenciler Danışma ve Koordinasyon Birimlerinin temsilcileri katıldı.

Artvin Çoruh Üniversitesi Engelsiz Birim Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Kemal Afacan'ın katılım sağladığı toplantıda üniversitelerde erişilebilirlik alanında yapılan çalışmalar ve erişilebilirlik kültürü oluşturulması hakkında öneriler paylaşıldı.

Haberin linki: https://www.ailevecalisma.gov.tr/eyhgm/haberler/bakanlik-koordinasyonunda-engelli-ogrenciler-danisma-ve-koordinasyon-birimleri-toplantisi-duzenlendi/